Gmina Nasielsk pozyskała 1,5 mln zł dofinansowania z budżetu Samorządu Województwa Mazowieckiego na realizację zadania polegającego na budowie 50 przydomowych oczyszczalni ścieków.
Czek potwierdzający przyznanie środków odebrali 2 czerwca br. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego Burmistrz Nasielska Radosław Kasiak oraz Skarbnik Nasielska Rafał Adamski.
Pozyskane dofinansowanie pozwoli na realizację ważnej inwestycji z zakresu gospodarki ściekowej na terenie gminy. Budowa przydomowych oczyszczalni ścieków przyczyni się do poprawy infrastruktury komunalnej, zwiększenia komfortu mieszkańców oraz ochrony środowiska naturalnego.
Realizacja zadania rozpocznie się jeszcze w tym roku, natomiast jego zakończenie planowane jest w roku przyszłym.
Przyznane środki stanowią istotne wsparcie dla Gminy Nasielsk w zakresie rozwoju lokalnej infrastruktury oraz działań proekologicznych.
Wydział Organizacji i Promocji










