Cztery kolejne osoby, które unikały kontaktu z wymiarem sprawiedliwości, zostały w ostatnich dniach zatrzymane przez policjantów. Dzielnicowi nasielskiego komisariatu zatrzymali 21-latkę, która nie zapłaciła zasadzonej przez sąd grzywny. W ręce kryminalnych z nowodworskiej komendy wpadł też 44-latek i 36-latek. Nowodworscy patrolowcy zatrzymali również 32-latka, który w terminie nie opłacił kary grzywny.
24 listopada br. przed godz. 14:00 dzielnicowi z Komisariatu Policji w Nasielsku na ul. Kościuszki zatrzymali 21-latkę z Chrcynna. Kobieta prawomocnym wyrokiem Sądu Rejonowego dla Warszawy Pragi Południe w Warszawie miała zapłacić grzywnę. Gdyby tego nie zrobiła podczas wykonywanych tego dnia czynności, trafiłaby zastępczo do aresztu na 50 dni. Po szybkim uiszczeniu wymaganej kwoty, ostatecznie mieszkanka nasielskiej gminy została jednak przez mundurowych zwolniona.
Drugi z poszukiwanych wpadł w ręce policjantów Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Mazowieckim. 44-latek był poszukiwany przez Prokuraturę Rejonową w Nowym Dworze Mazowieckim, do prowadzonego przez ten organ postępowania karnego. Mężczyzna został przez policjantów zatrzymany i doprowadzony, celem wykonania z nim czynności procesowych.
W poniedziałek po południu nowodworscy patrolowcy ustalili miejsce pobytu, a następnie zatrzymali 32-latka poszukiwanego nakazem doprowadzenia przez Sąd Rejonowy w Nowym Dworze Mazowieckim. Mężczyzna do odbycia miał karę 50 dni pozbawienia wolności, nie opłacil bowiem w terminie, nałożonej na niego grzywny. Nowodworzanin po uiszczeniu należnej kwoty i sporządzeniu dokumentacji został przez policjantów zwolniony.
Tego samego dnia przezd godz. 20:00 nowowdworscy kryminalni realizując czynności operacyjne ustalili, gdzie ukrywa się poszukiwany w celu ustalenia miejsca pobytu 36-latek. W jednym z mieszkań na terenie Modlina Twierdzy zastali mężczyznę. Po wykonaniu czynności zleconych przez grójecką prokuraturę mężczyzna został zwolniony.
Przypominamy, że podstawy policyjnych poszukiwań są różne. Sądy i prokuratury poza listami gończymi wydają często zarządzenia, postanowienia i nakazy doprowadzenia, których celem jest ustalenie miejsca pobytu osób poszukiwanych lub przeprowadzenie z nimi czynności procesowych. Statystyki potwierdzają, że nie da się uniknąć odpowiedzialności. Podczas codziennej służby policjanci ustalają i sprawdzają, gdzie ukrywają się osoby poszukiwane, a następnie je zatrzymują.
kom. Joanna Wielocha