Dziś nowodworscy radni podjęli uchwałę ustalającą nowe wynagrodzenie dla burmistrza Sebastiana Sosińskiego. Dzięki niej włodarz będzie zarabiał więcej, podwyżki będą mogli otrzymać również jego zastępcy i sekretarz miasta.
Radni jednogłośnie przyjęli podwyżkę dla burmistrza podczas głosowania.
Ile będzie zarabiał teraz Sosiński?
Jak czytamy w projekcie uchwały ustalającej wynagrodzenie dla burmistrza, który został przyjęty większością głosów na sesji Rady Miejskiej 26 maja, wynagrodzenie zasadnicze wyniesie 11 280 zł, dodatek funkcyjny 3760 zł, dodatek specjalny 4512 zł. Dodatkowo burmistrzowi przysługuje dodatek za wysługę lat, jego wysokość nie została ujęta w treści uchwały.
Zgodnie z przepisami określono go na 5% po upływie 5 latach pracy(podpisanie umowy o pracę) i rośnie co roku o kolejny 1 punkt procentowy za każdy kolejny rok aż do osiągnięcia pułapu 20%. Do 5 letniego okresu pracy uprawniającego do dodatku wlicza się wszystkie poprzednie okresy zatrudnienia.
Uchwała przyznająca nową, wyższą, pensję dla burmistrza przyjęta została większością głosów(za , przeciw, wstrzymało się ).
Oznacza to, że co miesiąc pensja burmistrza kosztować będzie teraz budżet miasta co najmniej 19 552 zł. Dodatkowo Sebastian Sosiński otrzyma wyrównanie do pensji przyjętej przez radnych liczone od początku bieżącego roku.
Wojciech Filipiak










