Radiofrekwencja mikroigłowa to połączenie dwóch dobrze znanych w medycynie estetycznej metod – zabiegu falami radiowymi oraz iniekcji mikroigłowej. Zabieg wykonywany jest przy pomocy specjalnego urządzenia wyposażonego w głowicę z igłami, działającymi na określonych głębokościach. Co warto wiedzieć o tej metodzie?
Co to jest radiofrekwencja mikroigłowa?
Radiofrekwencja mikroigłowa to zabieg medycyny estetycznej, który stanowi połączenie dwóch sprawdzonych technologii – mikronakłuwania oraz fal radiowych (RF). Polega on na równoczesnej iniekcji frakcyjnej (kolumnowej) wraz z podgrzewaniem skóry za pomocą kontrolowanej fali elektromagnetycznej. Podczas zabiegu na daną głębokość skóry (od 0,5 do 3,5 mm) wprowadzane są bardzo cienkie igły. Wokół nich fala radiowa wytwarza energię podgrzewającą tkankę (do temperatury 55-65°C), w wyniku czego powstają punkty koagulacyjne, które rozpoczynają proces regeneracji i tworzenia nowych struktur kolagenowych w głębi skóry.
Zabieg ten polecany jest pacjentom, którzy zmagają się z:
- trądzikiem,
- nadmiarem sebum,
- bliznami,
- rozstępami,
- mają potrzebę zrewitalizowania i odświeżenia cery.
Jak działa urządzenie do radiofrekwencji mikroigłowej?
NeoDerm RF dostępne w łódzkim LightDerm to nowoczesne urządzenie do radiofrekwencji mikroigłowej, zaprojektowane w celu stymulacji i przebudowy kolagenu w skórze oraz przeciwdziałania oznakom starzenia. Aparat jest wyposażony w wymienne mikroigły o różnych długościach, które emitują fale radiowe (RF). NeoDerm RF pracuje na różnych głębokościach, dzięki czemu parametry zabiegu można łatwo dostosowywać do indywidualnych potrzeb pacjenta.
Zabieg jest minimalnie inwazyjny i całkowicie bezpieczny dla skóry. Nie wymaga rekonwalescencji. Świetnie sprawdza się przy każdym rodzaju skóry i u pacjentów w różnym wieku. Cała procedura trwa zaledwie około 15-20 minut. Przeprowadza się ją w znieczuleniu miejscowym. Narzędziem terapeutycznym jest głowica wyposażona w mikroigły o odpowiednio dobranych długościach, którą przesuwa się delikatnie po skórze pacjenta. Nakłuwanie tkanek powoduje powstawanie drobnych punktów koagulacyjnych, które pobudzają organizm do samodzielnej, intensywnej produkcji kolagenu w skórze. Po zabiegu może wystąpić krótkotrwałe zaczerwienienie skóry, które jest całkowicie naturalną konsekwencją mikronakłuwania i znika samoistnie po około 3-4 godzinach.
Lifting falami RF na twarz – efekty
Urządzenie do radiofrekwencji mikroigłowej umożliwia szybkie i skuteczne usuwanie zmarszczek, ujędrnianie, regenerację oraz odżywienie tkanek. Fale RF na twarz pomagają w eliminacji wielu problemów skórnych. Stymulują produkcję kolagenu na takich obszarach, jak: cała twarz, okolice ust, nosa, oczu, bruzdy nosowo-wargowe, kurze łapki, zmarszczki na czole, wybrane obszary ciała, w tym piersi, brzuch, uda.
Fale radiowe docierają do najgłębszych warstw skóry, aby pobudzić ją do produkcji kolagenu odpowiedzialnego za jej jędrność i elastyczność. Przede wszystkim pozwalają na odmłodzenie twarzy. Zabieg redukuje skutki starzenia, a także wygładza blizny. Wspomaga usuwanie cellulitu i rozstępów. Ponadto daje doskonałe efekty w poprawie owalu twarzy, redukcji opuchlizny wokół oczu, podnoszeniu opadających powiek.
Efekty są widoczne już po pierwszym zabiegu przy użyciu NeoDerm RF. Dla uzyskania najlepszych rezultatów wykonuje się 3-4 sesje w kilkutygodniowych odstępach czasowych. Efekty po pełnej serii zabiegów są wyraźne i długotrwałe. Warto jednak wykonywać zabiegi przypominające co 1-2 lata.
Jeżeli szukasz do swojego gabinetu sprawdzonych urządzeń w przystępnych cenach, skontaktuj się z firmą LightDerm z Łodzi, która prowadzi sprzedaż profesjonalnych rozwiązań sprzętowych dla medycyny estetycznej.