Streamingi online to nowy sposób na obcowanie z kulturą w dobie pandemii. Można się przy nich nieźle bawić. Jakie wydarzenia kulturalne warto obserwować w sieci, nie wychodząc z domu? Oto kilka propozycji.
Społeczna izolacja daje się we znaki – to czas, kiedy więcej czasu spędzamy w domu. Aby go łatwiej znieść, warto robić plany na przyszłość. Można opracować plan przyszłorocznych wakacji i zastanowić się, jakie imprezy kulturalne można odwiedzić w tym roku. Warto już dziś przejrzeć najciekawsze koncerty w Warszawie: https://rytmy.pl/koncerty/warszawa/ Takie plany zakotwiczają człowieka w przyszłości i pozwalają przetrwać najtrudniejsze okresy.
Choć wszyscy czekamy na moment, kiedy będziemy mogli wyjść i bawić się na najlepszych imprezach w Warszawie, na ten moment musimy zadowolić się wydarzeniami kulturalnymi online. Powstała specjalna kategoria, gdzie znajdziesz wszystkie wydarzenia i streamingi w sieci: https://rytmy.pl/wydarzenia/online. Jak pokazują takie akcje, jak Męski granie w domu czy Kwarantanna na na, inicjatywy online, które gromadzą uczestników przed ekranami smartfonów i komputerów, mają wiele sensu i stają się coraz bardzo popularne. Zobacz, jakie wydarzenia warto obserwować online.
Audycja online Pod wielkim dachem nieba
„Pod wielkim dachem nieba” jest audycją prowadzoną przez Piotra Pawła Spottka od 27 lat! Obecnie możesz jej posłuchać w internetowym Radiu Muzyczna Cyganeria. Włącz stację w każdy poniedziałek w godzinach pomiędzy 20.00 a 22.00, aby przenieść się w krainę piosenki autorskiej i poetyckiej . W poniedziałkowe wieczory wysłuchasz tekstów i dźwięków, które zbliżą Cię do kultury. W audycji nie brakuje również ciekawych wywiadów z gwiazdami oraz debiutantami. W kąciku „Cztery ściany wiersza” usłyszysz wiersze polskich i zagranicznych poetów współczesnych – utwory zaprezentuje Maria Duszka.
Premiery z rezydencji artystycznych w internecie
W każdy piątek o 20:30 zachęcamy do wzięcia udziału w projekcie Obecność / Brak / Ślady. Są to premiery rejestracji prac filmowych zrealizowanych w Muzeum w latach 2014-2017, które prezentują różnorodne podejście do problematyki dziedzictwa żydowskiego i wielokulturowości. Wideo będą dostępne w sieci przez 25 godzin. Prace artystów-rezydentów pochodzą między innymi z Polski, Izraela, Czech, Holandii, Austrii, Niemiec, Ameryki Północnej i Południowej. Wpłać dowolną kwotę na cele statutowe Muzeum Polin, co pozwoli przetrwać instytucji ciężki czas – więcej informacji znajdziesz na stronie organizatora.
Teatr online dla najmłodszych
Dołącz do teatralnych podróży co dwa tygodnie w czwartek o godzinie 9:30 – Teatr Andersa zaprasza na cykl edukacyjny dla najmłodszych widzów. Podczas spotkań możesz odkrywać kulisy teatru. 11 czerwca czeka na Ciebie podróż na Wyspę Kostiumów, natomiast 25 czerwca na Wyspę Przeszłości, podczas której odkryjesz archiwum teatru na żywo. Wszystkie relacje będą emitowane na profilu Teatru Andersa na Facebooku – szukaj szczegółów w aktualnościach, a także na stronie internetowej Teatru.