Siedmiolatek walczy o życie

Na terenie naszego miasta mieszka 7-letni Kacper, jest taki sam jak każdy inny chłopiec w jego wieku. Lubi się bawić, grać w piłkę, chętnie się uczy. Był radosnym dzieckiem do momentu, gdy straszna choroba dała o sobie znać.
W tym roku zaczął szkołę, był bardzo szczęśliwy i podekscytowany. Coś jednak zaczęło się dziać. Odczuwał ból w nogach, a gdy pojawił się ból głowy, rodzice postanowili zabrać go do nowodworskiego szpitala. Tam usłyszeli wyrok
– W przeprowadzonym badaniu stwierdzono obecność masy patologicznej o wymiarach 54 x 45 x 50 mm w pniu mózgu. Obraz mówi o glejaku – brzmiało rozpoznanie.
Kacper rozpoczął swoją podróż po zdrowie w Centrum Zdrowia Dziecka.

Rokowania są jednak bardzo złe, lekarze wręcz rozkładają ręce.

Rodzice są zrozpaczeni, to ich dziecko a lekarze dają mu limit życia.
Zaczęli szukać pomocy wszędzie, również u władz miasta. Komitet Społeczny, działający w Nowym Dworze od razu postanowił wziąć chłopca pod swoją opiekę i zrobić wszystko, żeby mu pomóc.
Pokazało się małe światełko w tunelu – leczenie za granicą.
Glejak, którego ma Kacper, to guz bardzo złośliwy, do tego stopnia iż wycięcie elementu do wykonania biopsji okazuje się niemożliwe. Wszystko opiera się na badaniach bez ingerencji w samego guza, ponieważ jakakolwiek styczność z nim może doprowadzić do najgorszego.
Burmistrz Nowego Dworu Maz., Jacek Kowalski poruszył wszelkie możliwe kontakty. Dokumentację choroby dziecka wysłano do Stanów Zjednoczonych, Kanady, Anglii, Niemiec, Holandii i kilku innych państw, mających nieco inne możliwości, niż Polska.
Jedyna osoba, która mogłaby zająć się chłopcem na miejscu, nie leczy dzieci, lecz jedynie osoby dorosłe. Przeszkodą pozostaje zatem wiek chłopca.

Co zrobić, kiedy lekarze rozkładają ręce?

Jeśli leczenie za granicą zostanie rozpoczęte, potrzebne będą ogromne pieniądze. Nawet wzięcie kredytu może na to nie wystarczyć.
Apelujemy więc do Państwa, którzy tyle razy otworzyliście swoje serca dla dzieci z naszego miasta, otwórzcie je i tutaj ze zdwojoną siłą!

Niżej podajemy numer konta, na które można wpłacić nawet symboliczną złotówkę, każdy grosz w tej sytuacji ma ogromne znaczenie.
Jeśli ktoś z Państwa posiada informacje mogące pomóc w leczeniu Kacpra, również prosimy o kontakt.
Komitet Społeczny na rzecz pozyskiwania funduszy dla małoletnich mieszkańców NDM
ul. Zakroczymska 30
05-100 Nowy Dwór Mazowiecki
35 8009 1062 0014 0520 5007 0004
„cegiełka dla Kacperka”
Dodatkowych informacji udziela sekretarz komitetu, Małgorzata Wójcik: tel. 530 347 626
Bądź człowiekiem o wielkim sercu! Podaruj Kacprowi piękne życie!

Paulina Krasnodębska

05 listopada 2018
Autor: GazetaNDM

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

Mały Wojownik robi zdumiewające postępy

Nowy Dwór Mazowiecki

Mały Wojownik robi zdu...

Jego uśmiech skradł serca nowodworzan. Filipek Ulański ma zaledwie 6 lat, a już stawia czoła największemu wrogowi – chorobie. O Filipku usłyszeliśmy kilka lat temu, odkąd Kom...
Siedmiolatek  walczy o życie

Nowy Dwór Mazowiecki

Siedmiolatek walczy o...

Na terenie naszego miasta mieszka 7-letni Kacper, jest taki sam jak każdy inny chłopiec w jego wieku. Lubi się bawić, grać w piłkę, chętnie się uczy. Był radosnym dzieckiem do...
Nie żyje 78- latek

Na sygnale

Nie żyje 78- latek

Do tragicznego wypadku doszło wczoraj po południu w Smoszewie, gm. Zakroczym.  78-letni mężczyzna kierując peugeotem prawdopodobnie stracił panowanie nad pojazdem w wyniku czego ...
Sprawca uciekł z miejsca zdarzenia, nastolatek zmarł

Na sygnale

Sprawca uciekł z miejs...

Minął rok od tragicznego wypadku w Cegielni Kosewo, gm. Pomiechówek, w którym zginął 15- letni Sebastian. Podejrzanego Łukasza K. postawiono w stan oskarżenia. Sprawca wypadku z...
Kto do powiatu?

Czosnów

Kto do powiatu?

Do 16 września do północy komitety wyborcze miały czas na zgłaszanie kandydatów do rad gmin, miast i powiatów. Kto chciałby reprezentować mieszkańców? Poniżej przedstawiamy ...