Sukces Mistrzowskiego Startu z CPK.   Rywalizowało prawie 150 dzieci, są przyszłe gwiazdy sportu 

Dzieci z 8 szkół z terenu inwestycji Centralnego Portu Komunikacyjnego rywalizowały w Teresinie o tytuł najlepszego sportowca i atrakcyjne nagrody. Rozgrzewkę poprowadziły mistrzyni Europy w maratonie Aleksandra Lisowska oraz Eliza Galińska, wielokrotna rekordzistka Polski z UKS Filipides z Teresina. Młodzi zawodnicy z najlepszymi wynikami poza medalami, dyplomami i pamiątkowymi statuetkami otrzymali bony do wykorzystania na sportowe zakupy. Rywalizację szkół i aż 15 miejsc na wakacyjny obóz sportowy wygrała szkoła podstawowa z Paprotni. Łączna pula nagród wyniosła prawie 100 tys. zł.

Po kilkunastu tygodniach przygotowań, w sobotę 17 czerwca dzieci z Baranowa i Teresina przystąpiły do rywalizacji na stadionie Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Teresinie. Impreza Mistrzowski Start z CPK zainaugurowała Program Sportowy Centralnego Portu Komunikacyjnego.  

Młodzi zawodnicy rywalizowali w czwórboju lekkoatletycznym w trzech kategoriach wiekowych. Wśród dziewcząt najlepsza okazała się Wiktoria ze Szkoły Podstawowej w Paprotni. Nie miała sobie równych w skoku w dal oraz biegach na 60 i 600 metrów. W generalnej klasyfikacji zdobyła aż 241 pkt.

Rywalizację wśród chłopców zdominował Bartłomiej z Szymanowa. Był najlepszy w biegu na 60 metrów oraz skoku w dal. Piłeczką palantową rzucił aż 60,5 metra.

Była uczciwa rywalizacja i zaszczepienie w młodych ludziach miłości do sportu, a wisienką na torcie piękna pogoda. Uśmiechy tych niemal 150 dzieci sprawiły, że jako organizatorzy całego wydarzenia czujemy się spełnieni. Młodzież, która odbierała upominki i medale za udział, cieszyła się niekiedy równie mocno co ci otrzymujący nagrody główne. Każdy został doceniony za swoją ciężką pracę włożoną w przygotowania do startu. Przypomnę, że to jednak nie koniec, a dopiero początek Programu Sportowego CPKmówi Katarzyna Dobrońska, Dyrektor Pionu Relacji i Rozwoju Otoczenia CPK. 

Szkoły, które wzięły udział w zawodach, otrzymają od spółki fundusze o łącznej wartości prawie miliona złotych – każda z nich otrzyma po 115 tys. zł na wsparcie działalności sportowej oraz sprzęt. Podobnie jak przed rokiem, CPK ma również w planach dofinansowanie obozów dla dzieci i młodzieży, zaś jesienią w wybranych szkołach odbędą się warsztaty, których tematyka będzie skierowana do rodziców dzieci regularnie trenujących różne dyscypliny i osiągających pierwsze sukcesy. Jeszcze w tym roku będzie można składać także wnioski stypendialne, których nabór spółka uruchomi z myślą o dzieciach i młodzieży uzdolnionej sportowo. Łączna pula środków przeznaczona na cały Program Sportowy wynosi 4 mln. zł.  

default

Byłem pod wrażeniem organizacji Mistrzowskiego Startu z CPK i cieszę się, że tak profesjonalna impreza dla dzieci z okolicznych gmin odbyła się właśnie na naszym stadionie. Liczę, że podobne atrakcje dla młodzieży żądnej uprawiania sportu pojawią się u nas jeszcze nie razpodkreślił Krzysztof Walencik, Dyrektor GOSiR Teresin.

Podczas zawodów dzieci chętnie korzystały z przygotowanych dla nich atrakcji takich jak popularne dmuchańce, trampoliny, interaktywne gry czy stoiska z farbami do malowania twarzy i rąk.

Rywalizację szkół wygrała placówka z Paprotni, a na podium znalazły się także Teresin i Szymanów. Otrzymały dla swoich uczniów bony na udział dzieci w wakacyjnym obozie sportowym organizowanym po raz kolejny przez Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe Grodzisk Mazowiecki we współpracy ze spółką CPK.

Od 15 lat szkolę lekkoatletów i każde takie wydarzenie jak Mistrzowski Start z CPK to dla mnie prawdziwe święto. Nasi podopieczni świetnie radzili sobie w całych zawodach. Z zapartym tchem obserwowali mistrzynię Europy Aleksandrę Lisowską, ale również Elizę Galińską, naszą młodą wychowankę, która jest już między innymi rekordzistką Polski w biegach. Nie mam wątpliwości, że to zmotywuje ich do jeszcze cięższych treningówstwierdził Andrzej Andryszczyk, sędzia główny, a także prezes prężnie działającego UKS Filipides Teresin.

Przykrym akcentem związanym z Mistrzowskim Startem były postawa burmistrza Wiskitek, który w ostatniej chwili odwołał udział w zawodach wszystkich dzieci z gminy. Młodzi zawodnicy, których nauczyciele od kilku miesięcy przygotowywali do tej imprezy, w przededniu turnieju dowiedzieli się, że nie mogą wystartować. Co więcej, w wyniku decyzji burmistrza o wycofaniu szkół z gminy Wiskitki z Programu Sportowego CPK szkoły z tego obszaru nie otrzymają prawie pół miliona złotych dofinansowania, które miało trafić m.in. na remonty sal gimnastycznych, budowę bieżni czy organizację pozalekcyjnych zajęć z wychowania fizycznego.

Czasami wydaje się, że dorośli zachowują się jak dzieci, a dzieci wykazują się większą dojrzałością od tych pierwszych. Tak też stało się w sobotę, gdy podczas turnieju zawodnicy z Baranowa i Teresina nagrodzili symbolicznymi oklaskami ciężką pracę, jaką ich koleżanki i koledzy z Wiskitek włożyli w przygotowania do wydarzenia. Mamy nadzieję, że przy kolejnej takiej okazji wszyscy uczniowie spotkają się już razem zaznacza Katarzyna Dobrońska z CPK.

Zawody lekkoatletyczne Mistrzowski Start z CPK objęli honorowymi patronatami: Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej, Minister Sportu i Turystyki Kamil Bortniczuk, Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek, Polski Związek Lekkiej Atletyki, Gmina Teresin i Wójt Gminy Baranów.

Kontakt dla mediów: 

Konrad Majszyk, rzecznik prasowy  

+48 882 350 378  

media@cpk.pl 

—  

Centralny Port Komunikacyjny to planowany węzeł przesiadkowy między Warszawą i Łodzią, który zintegruje transport lotniczy, kolejowy i drogowy. W ramach tego projektu w odległości 37 km na zachód od Warszawy, na obszarze ok. 3.000 hektarów zostanie wybudowany Port Lotniczy, który w pierwszym etapie będzie w stanie obsługiwać 40 mln pasażerów rocznie. W skład CPK wejdą też inwestycje kolejowe: węzeł w bezpośredniej bliskości portu lotniczego i połączenia na terenie kraju, które umożliwią przejazd między Warszawą a największymi polskimi miastami w czasie nie dłuższym niż 2,5 godz. Inwestycja powinna umożliwić stworzenie ponad 150 tys. nowych miejsc pracy. W rejonie CPK powstanie Airport City, w skład którego wejdą m.in. obiekty targowo-kongresowe, konferencyjne i biurowe.  CPK jest w 100 proc. własnością Skarbu Państwa, zaliczając się do spółek strategicznych z punktu widzenia interesów kraju.  

29 czerwca 2023
Autor: GazetaNDM

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

Jak teraz zamknę HIT, to będzie wart tyle, co stodoła na polu

Nowy Dwór Mazowiecki

Jak teraz zamknę HIT, ...

Kiedy w październiku 2016 roku Marek Mikuśkiewicz, swego czasu jeden z najbogatszych Polaków, otwierał największe w Nowym Dworze Maz. centrum handlowe HIT, mieszkańcy byli zachwyc...
Znamy gwiazdy Dni Nowego Dworu

Nowy Dwór Mazowiecki

Znamy gwiazdy Dni Nowe...

Dni Nowego Dworu Maz. przyciągają co roku tłumy mieszkańców miasta. Kto tym razem dla nich zaśpiewa? DeMono, Marek Piekarczyk i Margaret będą gwiazdami tegorocznej edycji Dni No...
W mieszkaniu znaleźli zwłoki

Na sygnale

W mieszkaniu znaleźli ...

W czwartek ok. godz. 10, w jednym z mieszkań przy ul. Wojska Polskiego w Nowym Dworze Mazowieckim znaleziono zwłoki 41 – letniego mężczyzny. Na miejsce udał się prokurator. ...
Siedmiolatek  walczy o życie

Nowy Dwór Mazowiecki

Siedmiolatek walczy o...

Na terenie naszego miasta mieszka 7-letni Kacper, jest taki sam jak każdy inny chłopiec w jego wieku. Lubi się bawić, grać w piłkę, chętnie się uczy. Był radosnym dzieckiem do...
Nie żyje 26-latek. Policja szuka świadków

Na sygnale

Nie żyje 26-latek. Pol...

  Policjanci poszukują świadków wypadku, do jakiego doszło wczoraj, przed godz. 21. na ul. Polskiej Organizacji Wojskowej w Nasielsku. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 26-lat...
Program Dni Nowego Dworu Mazowieckiego 2024

Nowy Dwór Mazowiecki

Program Dni Nowego Dwo...

Opublikowano program Dni Nowego Dworu Mazowieckiego 2024...
Pomiechówek: Potrącenie na przejeździe kolejowym

Na sygnale

Pomiechówek: Potrąceni...

O godz. 13.18 nowodworscy policjanci zostali poinformowani o zdarzeniu drogowym na przejeździe kolejowym w Pomiechówku (DK62). Jak informuje st. asp. Joanna Wielocha, oficer prasowy K...
Warszawska Sky nowym budynkiem widmo na mapie Nowego Dworu?

Nowy Dwór Mazowiecki

Warszawska Sky nowym b...

Od kilku miesięcy nie ustają plotki dotyczące budowy apartamentowca Warszawska Sky na początku miasta. Dotyczą one głównie tego, że budowa stanęła a cała inwestycja miała rz...
Sprawca uciekł z miejsca zdarzenia, nastolatek zmarł

Na sygnale

Sprawca uciekł z miejs...

Minął rok od tragicznego wypadku w Cegielni Kosewo, gm. Pomiechówek, w którym zginął 15- letni Sebastian. Podejrzanego Łukasza K. postawiono w stan oskarżenia. Sprawca wypadku z...
Pomózmy Agnieszce wygrać z chorobą!

Nowy Dwór Mazowiecki

Pomózmy Agnieszce wygr...

Agnieszka Wójcik od lat całe serce oddaje dzieciom i młodzieży. Dzisiaj sama potrzebuje wsparcia. Pomóżmy jej wygrać z chorobą! Od ponad 20 lat Agnieszka Wójcik jest nauczyciel...