Wybierając się do kosmetyczki lub przeglądając w Internecie oferty salonów kosmetycznych, spotykamy się z wieloma nazwami, które brzmią skomplikowanie i nic nam nie mówią. Żeby rozjaśnić tajemnicze pojęcia, zapoznaj się z zabiegami kosmetycznymi z wykorzystaniem ultradźwięków.
Ultradźwięki w kosmetyce
Ultradźwięki to nic innego, jak dźwięki o tak wysokiej częstotliwości, że są one niesłyszalne przez człowieka. Nie znaczy to jednak, że są wytwarzane wyłącznie sztucznie. Dźwięki ultra, czyli powyżej 20 kHz, mogą być emitowane bądź odbierane przez psy, delfiny, szczury czy chomiki.
Wykorzystanie ultradźwięków w kosmetyce pozwala na zmiękczenie naskórka i zwiększenie przepuszczalności skóry, co powoduje skuteczniejsze przenikanie składników aktywnych. Najbardziej popularne zabiegi z wykorzystaniem tej technologii to peeling kawitacyjny i sonoforeza, oba wykonasz w https://instytutbeautyderm.pl.
Zarówno kawitacja, jak i sonoforeza, poprawiają stan cery, usprawniają mikrokrążenie i metabolizm skóry oraz pomagają pozbyć się zrogowaciałego naskórka. Zanim zdecydujesz się na zabiegi z wykorzystaniem ultradźwięków, sprawdź, jakie są przeciwskazania i kto powinien z nich zrezygnować.
Ultradźwięki – przeciwwskazania
- ciąża
- epilepsja
- choroby układu krążenia
- rozrusznik serca
- stany zapalne skóry; infekcje bakteryjne, wirusowe, grzybicze
- osteoporoza
Peeling kawitacyjny
Proces kawitacji polega na zetknięciu wilgotnej skóry z falami ultradźwiękowymi. Gwałtowna zmiana ciśnienia powoduje wytwarzanie gazowych mikropęcherzyków, które rozbiją martwe komórki. Urządzenie do peelingu kawitacyjnego przypomina szpatułkę, którą przesuwa się po zwilżonej twarzy. Oczyszczanie za pomocą peelingu kawitacyjnego jest dobrą alternatywą dla peelingów chemicznych i mechanicznych, które silnie podrażniają skórę. Kawitacja dodatkowo działa bakteriobójczo i tonizująco, przywracając prawidłowe pH skóry.
Sonoforeza
Sonoforeza to inaczej masaż ultradźwiękowy. Zabieg poprawia ukrwienie skóry i zwiększa wchłanianie substancji odżywczych. Wzrost przepuszczalności błon komórkowych przyczynia się do lepszego dotlenienia skóry. Niewielkie wibracje, które wytwarza zabieg sonoforezy, działają biostymulująco, tzn. pobudzają fibroblasty do syntezy kolagenu i elastyny. Regularne wykonywanie sonoforezy działa przeciwstarzeniowo i może być stosowane na różnych obszarach ciała, jako zabieg antycellulitowy. Dzięki lepszemu ukrwieniu i usprawnionemu metabolizmowi, komórki tłuszczowe ulegają rozpadowi i są łatwiej wydalane, a skóra staje się jędrna i elastyczna.
Wskazania do wykonania sonoforezy to m.in.:
- wiotka i sucha skóra
- poszarzała cera pozbawiona blasku
- niewielkie zmarszczki
- cellulit
Zabiegi z wykorzystaniem ultradźwięków są doskonałym rozwiązaniem, jeśli szukamy mało inwazyjnych sposobów na pielęgnację. Należy pamiętać, że peeling kawitacyjny i sonoforeza przynoszą rezultaty, kiedy wykonujemy je w serii najlepiej w tygodniowych odstępach.